2018naglowek PL 1s
Damix to firma specjalizująca się w produkcji wyposażenia dla sklepów, marketów, hipermarketów oraz magazynów i stacji paliw. Wieloletnie tradycje firmy w połączeniu z szerokim doświadczeniem i nowoczesnym parkiem maszynowym sprawiły, iż z oferty Damix korzysta wiele znanych firm poszukujących produktów najwyższej jakości.
a
40 lat tradycji

Korzenie firmy Damix sięgają 1975 roku, kiedy w Rypinie, we wschodniej części dzisiejszego woj. kujawsko-pomorskiego, wybudowano państwową Fabrykę Akcesoriów Meblowych. Firma wyrosła na specjalistyczne przedsiębiorstwo, z którego produktów i doświadczenia korzystały ówcześnie największe w Polsce fabryki mebli. Niestety fabryka popadła w trudności finansowe i w 1996 roku ogłoszono jej upadłość. I wtedy pojawili się prywatni inwestorzy – polscy przedsiębiorcy bracia Krzemińscy oraz Leonard Murawiec. Przeobrażenia własnościowe pociągnęły za sobą zmianę profilu produkcji. Rozpoczęto wytwarzać różnego rodzaju wyposażenie sklepów, marketów, magazynów i stacji paliw np. obudowy palet, boksy składane, stoły i kosze ekspozycyjne, prezentery POS&POP. Prawdziwy przełom przyniósł jednak rok 2007, kiedy nastąpił zakup spółki handlowej Siegel Polska, jednostki należącej do upadłego Siegel GmbH, znanego wówczas niemieckiego producenta wózków i innego wyposażenia sklepów i marketów. Równocześnie firma rozpoczęła budować markę wózków PRODUS. Dzisiaj jest to marka znana nie tylko na rynku europejskim, ale też w innych częściach świata. Kolejnymi kamieniami milowymi było utworzenie spółki handlowej Produs Service w Moskwie oraz zakup spółki Polidar w Czechach. W 2015 r. utworzono w Rypinie spółkę RDR Plast Sp. z o.o. specjalizującą się w produkcji akcesoriów z tworzywa do wózków sklepowych. Wszystkie spółki tworzą aktualnie Grupę Damix.

2018magazyny 1s

Co stoi za tak szybkim rozwojem firmy? Certyfikat ISO, produkty wysokiej jakości, krótki czas dostawy i korzystne ceny. Wszystkie te czynniki okazały się receptą na sukces, który sprawia, że firma Damix jest atrakcyjnym partnerem dla krajowych i międzynarodowych klientów. System zarządzania jakością obejmuje wszystkie operacje Damix. Szczegółowe opisy przebiegu produkcji i procesów biznesowych zapewniają niezmiennie wysoką jakość wszystkich produktów spółki. Damix może przy tym poszczycić się szeroką gamą produktów uzupełniających na potrzeby branż: FMCG, AGD, budowlanej, tekstylnej a także przemysłu. Przedsiębiorstwo oprócz wózków sklepowych produkuje systemy prowadzenia klienta z bramkami elektronicznymi i mechanicznymi. Damix ma również bogatą ofertę produktową dla branży magazynowania i logistyki, znacząca jest także produkcja ekspozytorów POS&POP. Rozpoczęto produkcję wózków bagażowych dla lotnisk, hoteli itp.

Co więcej, Damix może pochwalić się komplementarnie wyposażoną fabryką posadowioną na działce o powierzchni ponad 5 hektarów z obiektami produkcyjnymi i magazynowymi o łącznej powierzchni ca 30.000 m2. Galwanizernia spółki znana jest w całym w kraju i chwalona za dobrą jakość chromowania, niklowania, cynkowania, miedziowania, patynowania na miedzi i mosiądzu. Firma jest także w posiadaniu trzech linii do malowania proszkowego i licznych maszyn CNC do obróbki metali. Zrobotyzowano stanowiska do spawania i zgrzewania. Uruchomiono linię elektropolerowania i to pozwoliło uruchomić produkcję ze stali nierdzewnej. Wszystko to sprawia, że Damix jest postrzegany przez duże organizacje handlowe i inne podmioty jako partner mający szeroką ofertę produktową, zapewniający dobre i stabilne warunki współpracy. Na obecną pozycję rynkową firmy duży wpływ mają również jej pracownicy, a zwłaszcza zespół konstruktorów i technologów, który przygotował i wdrożył już do produkcji blisko 80 wózków sklepowych i transportowych w kilku rodzinach: wózki sklepowe koszowe Avant i Classic oraz wózki transportowe: Vario i Carry.

Wózki sklepowe są tak naprawdę najważniejszym produktem. Damix obecnie lokuje na rynku ponad 100.000 wózków rocznie i rośnie zainteresowanie tą częścią oferty.

transp 1s
boksy m
a
Rynki zbytu
mapka 1s

Strategicznymi partnerami spółki Damix zawsze były i są duże polskie i międzynarodowe sieci handlowe. Szczególne znaczenie mają sieci polskie np. Biedronka, Grupa Polomarket oraz te, których centrale zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Anglii, Holandii m.in. Kaufland, Auchan, Action, REAL, Castorama, Leroy Merlin, Bauhaus, Hornbach, Bricoman i wiele innych. Inwestując w najtrudniejszym okresie Damix uniknął konsekwencji kryzysu gospodarczego. W Grupie Damix w 2020r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ca 70 000 000 Eur.

W eksporcie głównymi rynkami zbytu są kraje Unii Europejskiej, Europa Wschodnia i Bliski Wschód. Wózki sklepowe Damix coraz większym zainteresowaniem cieszą się w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Wszystkie te kierunki eksportu będą rozwijane w najbliższych latach.

a
Plany na przyszłość

Od początku swojego działania Grupa Damix koncentrowała uwagę na rynkach polskim i międzynarodowym, stopniowo zwiększając eksport, który stanowi już ponad 40% przychodów ze sprzedaży. Priorytetem w dalszej działalności jest umocnienie pozycji rynkowej, zwłaszcza na rynkach zagranicznych. Ważne w tym względzie zadania przypadają więc także spółkom Produs Shop Services, Produs Service i Polidar. W tym celu od wielu już lat produkty firmy promowane są na światowych Targach Euroshop w Düsseldorfie. Ważne są też tematyczne imprezy targowe w Paryżu, Moskwie, Madrycie oraz Targi RetailShow w Warszawie, które są największą w Polsce i coraz bardziej uznawaną w Europie imprezą targową. Rozbudowana zostanie sieć przedstawicieli i dystrybutorów. W fabryce w Rypinie jest duży showroom do dyspozycji klientów.

Nadal kontynuowany będzie proces modernizacji fabryki. Realizowana rozbudowa galwanizerni pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne do 250.000 wózków rocznie i pomoże wykorzystać potencjał fabryki w zakresie produkcji pozostałego wyposażenia sklepów i marketów. Oddana nowa linia cynkowania galwanicznego oznacza nie tylko duże zwiększenie możliwości produkcyjnych, ale także troskę o pełne poszanowanie środowiska naturalnego, z zamkniętym obiegiem wody włącznie. Kontynuowana jest robotyzacja stanowisk pracy.

maszyny 1s
Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 5.2.2. Wsparcie inwestycji przedsiębiorstw Schemat: Wsparcie dla przedsiębiorstw produkcyjnych współpracujących ze szkołami zawodowymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 udało nam się doposażyć fabrykę w zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i do zgrzewania, laser nowej generacji, nowoczesne narzędzia do projektowania, wózki widłowe. W rezultacie lepiej są zaspokojone potrzeby klienta np. przez wdrożenie nowych produktów oraz zmodyfikowanie technologii wykonania wózków sklepowych.
ue 1s
Poniżej wybrane przykłady wdrożonych nowych wózków sklepowych:
2018nowewozki 1s

W połowie 2004r. wprowadzono system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2015.

 iso 1d

 

Nadal w centrum uwagi będzie w Damix jakość produktów i tworzenie stabilnych warunków współpracy z klientami. Na poziomie operacyjnym oznacza to terminową realizację zamówień i utrzymanie dobrych, konkurencyjnych cen.

2018firma 1s

 

 

FaLang translation system by Faboba